img

Światowy boom na e-handel - światło reflektorów na rynek wietnamski

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Wykorzystaj stale rosnącą społeczność internetową i osiągnij doskonałość w e-handlu dzięki wietnamskiej stronie internetowej

W nawiązaniu do naszej udanej serii o potęgach gospodarczych, przyglądamy się teraz, jak obecne trendy cyfrowe wywołują boom na handel elektroniczny na całym świecie. Popularność kupowania w sieci jest obecnie na najwyższym poziomie, a firmy muszą się dostosować i opracować nowe metody, aby zmaksymalizować możliwości. Jako że jest to kanał o globalnym potencjale, język nie powinien stanowić bariery w dotarciu do klientów z zagranicy za pośrednictwem Twojej strony internetowej.

Ujawnimy najnowsze trendy internetowe na rynku wietnamskim i dowiemy się, dlaczego przetłumaczenie Twojej strony internetowej na język wietnamski może czterokrotnie zwiększyć szanse na zdobycie nowych klientów.

Kluczowe trendy cyfrowe na wietnamskim rynek

  • 31,1 mln użytkowników Internetu
  • 18. miejsce na świecie pod względem liczby użytkowników Internetu
  • 73% wietnamskich internautów to osoby poniżej 35 roku życia
  • Facebook ma 8,5 miliona wietnamskich użytkowników

Należy wziąć pod uwagę zmieniające się trendy na scenie portali społecznościowych

Google pozostaje najpopularniejszą wyszukiwarką wśród Wietnamczyków, ale wkrótce może napotkać silną konkurencję ze strony Wada, pierwszej wyszukiwarki stworzonej w języku wietnamskim. Dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe - 86% użytkowników Internetu regularnie odwiedza portale społecznościowe, z czego 19% korzysta z nich codziennie. Dzięki oszałamiającemu wzrostowi o 200% w latach 2011-2012, Facebook prześcignął dotychczasowego głównego gracza, firmę Zing, z ponad 8,5 mln użytkowników, i zajął pierwsze miejsce.

Spieniężyć sprzedaż online o wartości 700 milionów dolarów

Pomimo ostatnich znaczących zmian gospodarczych w Wietnamie, handel elektroniczny nadal ma się bardzo dobrze. Analitycy przewidują, że do 2015 r. wartość sprzedaży w handlu elektronicznym wzrośnie do ponad 1,3 mld dolarów. Ze względu na wiele potencjalnych możliwości dla inwestorów z Wielkiej Brytanii, które pojawiły się po ostatnich zmianach gospodarczych, nie ma lepszego momentu na zwiększenie swojej obecności w Internecie.

Dlaczego Wietnamczycy są 4 razy bardziej skłonni dokonać zakupu na Twojej stronie internetowej?

Skuteczna komunikacja w sieci jest niezwykle ważna, a badania pokazują, że internauci są 4x bardziej skłonni do zakupu na stronie internetowej w ich własnym języku (Forrester Research). Ukierunkowanie się na dynamicznie rozwijający się rynek wietnamski za pomocą w pełni zlokalizowanej strony internetowej może być iskrą, której potrzebują Twoje plany globalnej ekspansji.

Tłumaczenie to więcej niż tylko słowa

Tłumaczenie stron internetowych obejmuje nie tylko dostosowanie istniejącej witryny do nowego języka, ale także uwzględnienie lokalnej kultury i wartości, aby zapewnić właściwy przekaz informacji. Należy również wziąć pod uwagę tłumaczenie i lokalizację słów kluczowych dla celów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), a określenie najskuteczniejszych terminów dla rynku docelowego wymaga pewnego stopnia badań kulturowych.

To naprawdę trudne zadanie, ale Comtec jest tu po to, aby wspierać Cię na każdym kroku. Zapoznaj się również z naszymi najważniejszymi wskazówkami, aby zobaczyć, jak możemy sprawić, by proces lokalizacji strony przebiegł jeszcze sprawniej!

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące sposobu podejścia do tłumaczenia Państwa strony internetowej na nowe rynki lub chcą Państwo uzyskać bezpłatną wycenę tłumaczenia, prosimy o kontakt z członkiem naszego zespołu pod numerem telefonu + 44 (0) 1926 335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Paweł Czapla

Redakcja kolumbijczyk.pl

Zobacz również